Kedves Chowbarátok,látogatók!
A „Chowmentés” oldal feltöltése kapcsán vegyes érzelmekkel írom le ezeket a gondolatokat.
Örömre adhatna okot az a tény, hogy elanyagiasodott világunkban vannak még önzetlen emberek akik készek arra, hogy szabadidejük feláldozásával nem kis anyagi terhet felvállalva próbálnak tenni valamit megunt, kidobott, elhagyott kutyabarátainkért.
Örömteli és megnyugtató , hogy van az országban egy pont egy hely ahol szeretett fajtánk a ChowChow szerencsétlen sorsú egyedei menedékre lelhetnek. 2009 óta Dudásné Szabados Ágota vállalta fel a feladatot ,hogy menti a menthetőt.
Tevékenységéről és a mentésre szorúló ChowChow vagy keverék fajtájú kutyákról ezentúl itt is a Chowmentés oldalon adunk rendszeresen frissített híreket. Bízunk abban hogy a nyilvánosság ezen formája segíti majd eredményes munkájában.
Ugyanakkor mérhetetlen szomorúsággal gondolunk arra , hogy már ennél a fajtánál is szükség van a fajtamentésre. A 80-as évek végefelé 90-es évek elején népszerű fajta mára idáig jutott.
Nagy szükség lenne a lehetséges okok végig gondolására, valamint azon teendők meghatározására, amivel megállítható lenne ez a folyamat. Nyilvánvaló nem lehet a problémát egyszerüen csak a „szaporítók” nyakába varrni, bár kétségtelen tény hogy „érdemeik” ebben a kérdéskörben elévűlhetetlenek.
Ki is a szaporító és ki a tenyésztő? Elsőre azt gondolnánk egyszerű ezt megválaszolni, de tényleg így van? Mi is tartja életben ezt a „szaporító üzletágat”? Vajon a nyugati országok kutyás szervezetei miért harcolnak egyre vehemensebben a keleti kutyaexport ellen. Csupa olyan kérdés amiről érdemes lenne véleményt cserélni itt a nyílvánosság előtt.Vagy már „lerágott csont”?
Rövidesen a „Kölyökvétel” oldalon megprobálunk egy összefoglalót adni a „tenyésztő vagy szaporító” kérdés körben remélhetőleg segítve a leendő tulajdonosokat, milyen szempontok szerint válasszák ki a tenyésztőt ahonnan kiskutyát vásárolnak.Ehhez az összeállításhoz is várjuk véleményeteket,hozzászólástokat.